Piątek, 22 października 2021

Czy tabletki na potencję są skuteczne?

24 października 2019

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów na potencję. Są osiągalne w wersji OTC oraz na receptę. Są one bogate w suplementy diety i można je stosować pomimo różniących się substancji czynnych. Potocznie uważa się, że te dostępne na receptę są skuteczniejsze, jednak tak naprawdę chodzi o kluczowy składnik produktu i to jak na niego reaguje osoba przyjmująca substancję. Czy tabletki na potencję są bezpieczne? W jaki sposób je przyjmować? Czy tabletki na potencję są skuteczne?

Pytania te są bardzo zasadne w dzisiejszych czasach. Wielu panów boryka się z problemami zaburzeń potencji i erekcji. Przypadłość może pojawiać się niespodziewanie, praktycznie w każdej chwili po wystawieniu na odpowiednie bodźce. Brak odpowiedniej gotowości, to brak satysfakcjonującego stosunku i duża presja psychiczna. A przyczyn może być naprawdę sporo - najważniejsze to stres dnia codziennego, wiek, zaburzenia stężenia testosteronu, zmęczenie oraz niezdrowa dieta i tryb życia (w tym używki). Na szczęście istnieje sporo preparatów na potencję. Jak one działają? 

Dlaczego sięgamy po tabletki na potencję?

Prawidłowa erekcja to warunek udanego życia seksualnego, dlatego wszelkie zaburzenia wiążą się z fizycznymi i emocjonalnymi problemami oraz konsekwencjami. Panowie nie są skłonni otwarcie rozmawiać o tych przypadłościach, stresują się i zamykają co może pogłębiać problem, a z czasem przenieść się na inne dziedziny życia. W ostatnich dekadach świat znacznie przyśpieszył i tak jak przyniósł wiele problemów, tak znalazł wiele rozwiązań na nie. Tabletki na potencję to potocznie rozwiązanie typu fast food, które pomaga zaspokoić oczekiwania i własne ego. Dopiero w drugiej kolejności jest to sposób na poradzenie sobie z problemami i wariant na znalezienie oraz rozwiązanie przyczyn przypadłości.

Czy tabletki na potencję są skuteczne? Działanie preparatów na potencję

Czy tabletki na potencję są skuteczne? W powyższej perspektywie, tabletki na potencję mają działanie czynne oraz wywołują efekt placebo, który wspomaga u mężczyzn szczególnie element psychiczny. Odpowiada to za m.in. zwiększanie pewności siebie. Środki te intensywnie stymulują układ krwionośny i przepływ krwi przez naczynia aż do członka. Dzięki temu podczas podniecenia, mężczyzna może być gotowy do działania w sposób pozwalający osiągnąć satysfakcję przez obie strony. Leki na potencję nie stymulują jednak bezpośrednio libido, ani nie pomagają w przypadku blokad psychicznych - depresji, przewlekłego stresu i innych. 

Tabletki na potencję a bezpieczeństwo

Preparaty na potencję są bezpieczne o ile stosowane są zgodnie z zaleceniami (leki OTC ze wskazaniami z ulotki, a leki na receptę ze wskazaniami lekarza). Największe błędy to nieregularne przyjmowanie, złe stężenia (nadmierne dawki) oraz mieszanie z innymi lekami lub alkoholem. Tabletki na potencję, na podstawie licznych badań, zwiększają przepływ krwi w układzie krwionośnym, mocniej docierając do ciał jamistych w prąciu i zwiększając erekcję. Czasami pojawiają się one jako środek zapobiegawczy chorób serca i układu krwionośnego. Należy jednak nie traktować tego tylko jako problemu, ale także jako objaw który powinien zweryfikować specjalista.