Sobota, 18 września 2021

Jak radzić sobie z impotencją i pozostać aktywnym seksualnie?

24 października 2019

Problemy z potencją to jeden z czarniejszych scenariuszy dla większości mężczyzn. Wynikają one z wielu czynników, gdzie do najważniejszych można zaliczyć duże obciążenie psychiczne oraz narastające problemy zdrowotne, ze szczególnym uwzględnieniem pracy układu krwionośnego. Obecnie jesteśmy świadomi fizjologii problemu. Jednak nawet przy pojawieniu się poważnych objawów, nie należy się poddawać. Na rynku istnieje sporo rozwiązań oraz preparatów, dzięki którym można skutecznie przeciwdziałać oraz zapobiegać problemom z erekcją. Jak radzić sobie z impotencją i pozostać aktywnym seksualnie? Sprawdźmy. 

Czym jest impotencja i jakie są jej przyczyny?

Impotencja jest rodzajem dysfunkcji w męskiej seksualności, która objawia się problemami z osiągnięciem erekcji pozwalającej na odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego, pomimo mocnego podniecenia. Impotencja może mieć różne źródła (psychiczna - wynika z blokad wewnętrznych lub stresu oraz fizyczna - wynika z chorób i dysfunkcji), a także przejawiać się na różne sposóby (niezdolność do osiągnięcia wzwodu, orgazmu lub zaburzenie płodności). Do najczęstszych źródeł problemu zalicza się przede wszystkim elementy psychologiczne (przewlekły stres) oraz choroby układu krążenia wraz z powikłaniami. Tutaj bardzo poważne konsekwencje niesie za sobą nadciśnienie tętnicze oraz miażdżyca, które szkodzą jakości naczyń krwionośnych. W mniejszym stopniu za sytuację odpowiadają zaburzenia poziomu testosteronu (szczególnie u panów po 50. roku życia), nadmiar hormonu prolaktyny oraz urazy kręgosłupa, infekcje dróg moczowych, przerost prostaty oraz leki podawane w przypadku zaburzeń psychicznych lub chorób krążeniowych. 

Naturalne sposoby na impotencję

Substancje, które mogłyby leczyć lub poprawiać jakość potencji, są poszukiwane i znane od tysięcy lat. Obecnie są już dobrze znane od strony chemicznej i medycznej, przez co można maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Jak radzić sobie z impotencją i pozostać aktywnym seksualnie dzięki odpowiedniej suplementacji? Istnieje kilka związków oraz roślin, których działanie warto przetestować i wprowadzić do swojej diety - żeń-szeń, mleczko pszczele, nasiona dyni, Johimbinę oraz Gingko biloba.

Impotencja - sposoby leczenia

Jeśli chodzi o sposoby leczenia zaburzeń potencji, jest ich obecnie w procedurach medycznych całkiem sporo. W przypadku zaburzeń, które mają podłoże neurologiczne, stosuje się masaż, pompy próżniowe, stymulację farmakologiczną oraz elektroterapię. Bardzo często w zaburzeniach stosuje się psychoterapię, która weryfikuje podłoże emocjonalne problemu. Dodatkowo wdraża się leczenie hormonalne wspomagające produkcję testosteronu. Jednak najwięcej uwagi poświęca się fizjologicznym nieprawidłowościom w członku. Aby wzmożyć aktywność, stosuje się zastrzyki w ciała jamiste członka, cylindry, za pomocą których pompuje się, a następnie utrzymuje krew w prąciu oraz zabiegi chirurgiczne, które mają pomóc wytworzyć obejście dla zmienionych chorobowo naczyń krwionośnych (np. z powodu miażdżycy). W skrajnych przypadkach stosuje się protezy oraz aparaty hydrauliczne.