Sobota, 18 września 2021

Uzależnienia osłabiające Twoją potencję

24 października 2019

Mężczyźni żyją pewnie, twardo i konsekwentnie. Kiedy na coś się decydują, biorą odpowiedzialność za własne czyny. Jednak gdy dochodzi do tematu używek i ich wpływu na potencję, perspektywa nieznacznie się zmienia. Zwykle panowie nie dopuszczają do siebie informacji, że ich przyzwyczajenia tytoniowe lub alkoholowe (nie mówiąc o nałogu) mogą przyczynić się do poważnych dysfunkcji w aktywności seksualnej i obniżyć potencję, doprowadzając nawet do zaburzeń erekcji. Niestety, uważane za typowo męskie przyzwyczajenia jak palenie tytoniu czy picie alkoholu z pewną regularnością są dużym zagrożeniem dla ich zdrowia i sprawności. Na szczęście przy odpowiednio silnej woli można je wyeliminować i wprowadzić do życia zmiany mające na celu poprawę ogólnej kondycji i sprawności. Jeśli więc nie chcemy obniżać libido i doprowadzić do dysproporcji hormonalnej w organizmie, należy podjąć odpowiednie kroki. Uzależnienia osłabiające Twoją potencję - sprawdź, co powinieneś wiedzieć. 

Zdrowy tryb życia a potencja

Tryb życia to zwykle ostatni czynnik, który obarcza się chwilową niedyspozycją. Obwinia się słusznie winowajców typu stres, napięcia, przemęczenie, lecz w wielu przypadkach szerokim łukiem omija się temat używek i ich wpływu na zdrowie oraz sprawność seksualną. Wszystko dlatego, że każdy organizm ma swoją wytrzymałość i możliwości działania w niesprzyjających warunkach - czasem przychodzi moment, kiedy mówi dość. Uzależnienia osłabiające Twoją potencję, działają na ciało dokładnie tak, jak sytuacje zagrożenia - ciało chwilowo wyłącza niepotrzebne funkcje życiowe, by skupić się na tych najważniejszych i zagrożonych. Płodność bardzo cierpi przy wyniszczeniu organizmu używkami i ich powikłaniami, jak miażdżyca, cukrzyca, ogólne zanieczyszczenie organizmu czy choroby układu krążenia. Stąd też zmniejszona produkcja testosteronu, którego obniżenie znacząco pogarsza potencję i libido. 

Uzależnienia osłabiające Twoją potencję - zastanów się dwa razy

Uzależnienia, które dotykają sprawność seksualną, nie muszą bezpośrednio wiązać się ze spożywaniem substancji. Oczywiście najpopularniejsze elementy to alkohol, tytoń oraz narkotyki. Jak się jednak okazuje, nie jest to cały zestaw składający się na problem. Problemowe może okazać się uzależnienie od jedzenia (a w konsekwencji nadwaga i otyłość oraz przewlekłe problemy metaboliczne, w tym cukrzyca). Kolejne na liście, to lekomania (ze szczególnym uwzględnieniem tabletek przeciwbólowych), uzależnienia seksualne (sprawiające znudzenie, wyczerpanie, oziębłość i przywiązanie do konkretnych, ograniczonych bodźców - np. kompulsywna masturbacja). Wśród osób ćwiczących na siłowni poważnym problemem jest także zażywanie nadmiernych ilości sterydów lub stosowanie ich przez zbyt długi czas, co mocno zaburza gospodarkę hormonalną, niszczy produkcję i działanie testosteronu, a powrót do stanu sprzed kontaktu z substancją może trwać bardzo długie miesiące. Jeżeli więc czujesz, że wpadłeś w pułapkę uzależnienia lub dotyczą cię pierwsze objawy w postaci problemów z potencją lub erekcją - najlepiej zgłoś się do specjalisty, z którym ustalicie spójny plan działania.