Sobota, 18 września 2021

Wpływ alkoholu na męską potencję

24 października 2019

Alkohol, jak wiele innych używek, w tym papierosy, ma zgubny wpływ na męską potencję i jego nadmierne spożywanie może prowadzić do problemów ze sprawnością seksualną mężczyzny. Substancje w nim zawarte negatywnie odbijają się na męskim libido oraz mogą powodować trudności w uzyskaniu i utrzymaniu erekcji. Innym, negatywnym aspektem nadużywania alkoholu, są występującego po jego spożywaniu stany depresyjne, napady lękowe i spotęgowanie uczucie stresu. Niestety, ale wciąż funkcjonuje przeświadczenie, że jest on dobrym sposobem na wprowadzenie w towarzystwie miłej atmosfery, rozluźnienie napięcia, a także postrzegany jest jako środek ułatwiający kontakty międzyludzkie. W gruncie rzeczy spożywanie alkoholu wpływa na poziom stężenia cukru we krwi mężczyzny, co może prowadzić do problemów z erekcją. Jaki jest wpływ alkoholu na męską potencję?

Alkohol - problemy nie tylko z potencją

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do sporych zmian osobowości. Osoby nadużywające alkoholu z jednej strony cierpią na epizodyczne stany lękowe, z drugiej bywają agresywne. Dodatkowo po alkoholu obniżony zostaje poziom koncentracji, co przekłada się na sprawność seksualną w trakcie upojenia alkoholowego. Nadużywanie alkoholu prowadzi także do problemów w związku, co także przekłada się na atmosferę panującą pomiędzy parą, a brak intymności oraz obustronnego zaufania, skutkuje ochłodzeniem relacji oraz zmniejszeniem aktywności seksualnej. W wielu przypadkach brak pełnej kontroli nad ilością spożywanego alkoholu i częste sięganie po ten rodzaj używki prowadzi do depresji i obniżonego poczucia własnej wartości, co także skutkuje mniejszym lub całkowitym brakiem zainteresowania sferą seksualną.

Wpływ alkoholu na potencję - impotencja alkoholowa

Przede wszystkim wpływ alkohol na męską potencję ma strategiczne znaczenie w kwestii dwóch systemów. Pierwszym z nich jest układ nerwowy, który odpowiada za pobudzenie oraz różnego rodzaju reakcje psychiczne, drugim natomiast jest układ krążenia, który umożliwia (pod względem fizycznym), uzyskanie i utrzymanie erekcji. Działanie tych dwóch układów zostaje jednak spowolnione, a reakcje osoby będącej pod wpływem alkoholu są stępione, często także opóźnione, dodatkowo wyższe stężenie cukru we krwi negatywnie wpływa na cały układ krążenia. Skutkiem tego są problemy z erekcją oraz jej utrzymaniem. Nadużywanie alkoholu często skutkuje chorobami, takich jak marskość wątroby, które również przyczyniają się do impotencji.

Piwo to nie alkohol?

Częściej, niż wysokoprocentowe trunki, mężczyźni spożywają piwo, które jest alkoholem niskoprocentowym. Utrzymuje się przekonanie, iż częste spożywanie tego napoju nie ma większego, negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, w tym na męską potencję. Jednak częste sięganie po piwo prowadzi do obniżenia testosteronu we krwi, hormonu, który odpowiada za popęd. Dodatkowo redukuje masę mięśniową na rzecz tkanki tłuszczowej, szczególnie na pośladkach i okolicach brzucha, co także może wpływać na potencję. Zmiany w wyglądzie mogą zaowocować obniżonym poczuciem własnej wartości oraz malejącym zainteresowaniem relacjami fizycznymi.